Vyhledávání

Soutěže SDH

Úvodní strana / Sechov / Soutěže SDH / Účast na okrskové soutěži v Kamenné Lhotě

Účast na okrskové soutěži v Kamenné Lhotě

V sobotu dne 8.6.2013 pořádal SDH Kamenná Lhota okrskovou soutěž dobrovolných hasičů okrsku č. 18.

SDH Kamenná Lhota v roce 2013 slaví 90 let od založení sboru. Zahájení a vlastní průběh soutěže byl ve slavnostním duchu.

Po nástupu soutěžních družstev, kdy promluvili četní hosté z okresního vedení, jsme dále vyslechli projev starosty obce a starosty SDH Kamenná .Lhota. Slečna Jitka Urbanová představila a vysvětlila grafickou symboliku nového praporu, který byl při této příležitosti slavnostně představen.

Družstvo dobrovolných hasičů ze Sechova se zúčastnilo okrskové soutěže již po sedmé.  

Po 3 slabších letech, hlavně díky omlazenému družstvu, jsme si zase jednou stoupli na bednu, když jsme vybojovali skvělé 3. místo ze 13 ti startujících družstev.

Velitel Karel Jandáček starší vylosoval 3. startovní pořadí, což je jasnou výhodou, zejména pro rozbahněný terén, který čekána soutěžní družstva startující na konci startovní listiny.

První disciplína soutěže - hasičská „stovka“ měla tradičně dramatický průběh. Každý sporťák hasič dobře ví, jak je pro celkové hodnocení důležité zaběhnout dva dobré časy. Už v této disciplíně zadělali Pepa Procházka, Roman Janů a Viktora Luboš ml. na dobrý výsledek. V průběžném pořadí po překážkách jsme figurovali na pěkném 5. místě.

V požárním útoku naše omlazené družstvo startovalo ve složení:  Roman Krátký - strojník, Miroslav Krátký ml. – spojka savic, Petr Caska  - koš, Luboš Viktora ml. -  rozdělovač, Pepa Procházka - spojka hadic „B“, Karel Jandáček ml. a Roman Janů - proudy. Náhradníci - Karel Jandáček st. a Josef Jenčík. O pohodu družstva, catering a další se starali naši přítomní příznivci.

Družstvo v požárním útoku zabojovalo bezchybně, když všichni provedli svoje úkoly v pro nás skvělém čase 32:26. Dosažený čas je podtržením snahy celého družstva. 3 kvalitní tréninky před soutěží byly určitě znát. Teprve po vyhlášení výsledků jsme si uvědomili, jak kvalitní družstva jsme nechali za sebou.

Jistě zaslouženě zvítězilo družstvo domácí – SDH Kamenná Lhota - družstvo I., v celkovém čase 80:89, druzí byli hasiči z Bojiště - družstvo II. v celkovém čase 84:10 a třetí SDH Sechov v celkovém čase 84:59. Na 1. Místo nám scházelo 3,7 s, na 2. místo jsme zaostali o pouhých 0,49 s!

Starosta okrsku č. 18 Jan Cihlář na závěr poděkoval všem zúčastněným za skvělou připravenost a zodpovědný přístup k soutěži.

Po ukončení soutěže se naše družstvo, tentokrát pod vedením Luboše Viktory ml., přihlásilo do soutěže v přetahování družstev požární hadicí. Za SDH Sechov soutěžili opět ti mladší a dostali se až do finále. Pro diskutabilní výsledek muselo být finále opakováno. Nakonec zvítězilo družstvo domácích a snad i zaslouženě si odnesli cenu - soudek piva.

Za SDH Sechov chceme poděkovat pořadatelům SDH Kamenná Lhota za velmi dobře připravenou a zorganizovanou soutěž, výborné zázemí i občerstvení a samozřejmě za pěkné poháry za umístění v soutěži a připomenutí výročí založení sboru v Kamenné Lhotě. Počasí vyšlo a pro všechny hasiče, naše příznivce, manželky a přítelkyně to byl opravdu příjemně strávený den.

Naše 3. místo jsme zodpovědně oslavili v dějišti soutěže do pozdních nočních hodin.

 

Za SDH Sechov, JJ, 10.6.2013

 

 

8.6.2013