Vyhledávání

Současnost

Úvodní strana / Sechov / Současnost

Sechov leží na Vysočině, západně od Ledče nad Sázavou v nadmořské výšce 395 metů. V těsné blízkosti obce protéká řeka Sázava.

 

Od roku 1964 obec Sechov spolu s Bohumilicemi spadá pod obecní úřad v Kožlí. Starostou Kožlí je pan Václav Husák.

V obci žije okolo 80 obyvatel. Máme tu kulturní dům, ve kterém se občané schází při různých oslavách a akcích. Jsou to například významné narozeniny, Silvestr, dětské karnevaly, Mikulášské nadílky a podobné příležitosti. Pro venkovní akce dobrovolní hasiči v r. 2013 vybudovali posezení pod přístřeškem zvaným Vendelín, kde se opět konají oslavy, dětské dny a nechybí ani tradiční pálení čarodějnic.

V obci se snaží pracovat jediný místní spolek, který zajišťuje veškeré kulturní a sportovní dění v obci.  Je to sbor dobrovolných hasičů, který si v roce 2017 připomene 75 let od založení sboru.

Nejaktivnější činnost v obci sbor vykazuje od r. 2002 dodnes. Od r. 2007 se pravidelně zúčastní okrskových soutěží sborů dobrovolných hasičů, na kterých dosahuje velmi dobrých umístění. V neposlední řadě se dobrovolní hasiči podílejí na údržbě zeleně na obecních prostorech.

Příroda v okolí obce Sechov nabízí příhodné podmínky pro turistiku, houbaření, rybolov a jiné oblíbené činnosti. Stejně tak i Posázaví je od nepaměti hojně vyhledávanou oblastí. Místní zachovalé životní prostředí spolu s čistým ovzduším a malebnou krajinou je pro místní obyvatele nedocenitelné.